Click on hyperlink to view APR
Sno.
Name
Father's/ Husband Name
APR Uploaded for
Designation :- Additional Director
1
P N Pandey
Designation :- Joint Director
2
Mr R K Kartikey -
3
Mr Rajiv Nigam -
4
Mr. Anil Kumar Goad
5
Mr. Jagdish Singh
6
Mr. K.C. Nagar
7
Mr. Mayank Verma
8
Suresh Kumar Beliya 2019
Designation :- Deputy Director
9
Mr M P S Arora -
10
Mr O P Jha - 2019
11
Neelesh Dubey
12
Parmesh Jalote
Designation :- Assistant Director
13
B K Sharma 2019
14
Mr Toshan Kumar Badiye -
15
Sandeep Shrivastava
16
Sarvendra Kumar Pandey 2019
Designation :- Assistant Director
17
Mr Devendra Kumar Vyas -
18
Mr Dinesh Singh -
19
Mr Himanshu Bhatt -
20
Mr. Farid Qureshi
21
Mr. Rakesh Saxena
22
Smt. Niloffar 2019
Designation :- Account Officer
23
Mr. A J Ekka
Designation :- Junior Accounts Officer
24
Ali Mohmmad
25
Mr Anoop Kumar Saxena -
26
Mr Pramod Kumar Nayak - 2019
27
Mr. Anoop Kumar Saxena
28
Siddhant Awasthi 2019
Designation :- Superintendent Engineer
29
Anita More 2019
30
Bhairavi Sharan Tripathi 2019
31
Chandrakishore Suryawanshi
32
J K Jain
33
Jyoti Tomar
34
Mayank Tripathi
35
Mr Suresh Sejkar -
36
Mr. L.S. Bhaghel
37
Mr. Sanjay Kumar
38
Neha Patel 2019
39
Tonish Kumar Mandraha
Designation :- Executive Engineer
40
Mr. Anand Singh
41
Mr. Mohan Sharan Khare
42
Mr. Rajeev Goswami
43
Ravi Charurvedi
44
Smt. Jesmin Khan
Designation :- Assitant Engineer
45
Gazal Khanna
46
Kamlendra Kumar Gautam 2019
47
Mis Vianka Dhanapune -
48
Mr Mansingh Sengar - 2019
49
Mr. Atul Singh
50
Mr. Jivendra Singh 2019
51
Mr. Mansingh Sengar
52
Mr. Rakesh Rawat
53
Nikhil SIngh
54
Shalini Singh
Designation :- Sub Engineer
55
Miss Ichha Raulkar -
56
Mr Abhishek Batham -
57
Mr Dinesh Kumar Shroti -
58
Mr Pradeep Shukla -
59
Mr Sourabh Dwivedi - 2019
60
Mr Sudhir Garg - 2019
61
Mr. Ramesh Prakash Konte 2019
62
Mr. Sanjay Kumar Tiwari 2019
63
Mr. Sunil Kumar Shrivastava
64
Mr. Vinay Kumar Jain 2019
65
Mrs Sonal Nigam - 2019
66
S L Dahayat 2019
67
Spraha Samadhiya 2019
Designation :- Assistant Draftman
68
Smt. Jyoti Verma 2019
Designation :- Accountant
69
Mr. Yuvraj Jain
Designation :- Superintendent
70
Mr. B.G. Kattre
71
Mr. Ishwardas Batham 2019
72
Mr. Madhur Singh Dabar
73
Mr. Ramesh Kumar Singh 2019
74
Mr. Shiv Lal Muchariya
75
Smt. Anita Dongry 2019
76
Smt. Mohini Shrivas 2019
77
Smt. Vimla Gupta
Designation :- Personal Assistant Grade 2
78
Mr. Anil Kumar Bijlani
Designation :- Personal Assistant Grade 3
79
Mr. Patiram Kushwaha
80
Smt. Anjusha Shrivastava 2019
81
Smt. Raksha Shrivastava 2019
82
Smt. Sunita Mandiya 2019
83
Smt. Urmila Singh 2019
Designation :- Steno Typist
84
Purshottam Namdev
85
Smt. Merry Kutti Samel 2019
86
Smt. Vibha Raikwar 2019
Designation :- Assistant Grade - I
87
Mr. Ashok Kumar NIgam
88
Mr. Avtar Singh
89
Mr. Babu Lal Verma
90
Mr. Damodar Prasad Arya
91
Mr. Dharmendra Singh Thakur 2019
92
Mr. Janesh Parate
93
Mr. Kishore Prasad Gour
94
Mr. Narendra Kumar Jamborkar
95
Mr. P.S. Chandarwansi 2019
96
Mr. Rajendra Kumar Sexena
97
Mr. Ramesh Kumar Raikwar 2019
98
Mr. Shabir Mohd
99
Mr. Vinod Kumar Shakya
100
Smt Sindhu Rauat
101
Smt. Aasha Gupta 2019
102
Smt. Afroz Jehan
103
Smt. Ranjana Chhatre
104
Smt. Sunanda Lokhande
Designation :- Assistant Grade - II
105
Chandrabhushan Agrawal
106
Girish Tiwari 2019
107
Mr. Arun Kumar Bhargav
108
Mr. Arun Kumar Josi 2019
109
Mr. Basant Kumar Saxena
110
Mr. Dadu Prashad Kushwaha 2019
111
Mr. Dinesh Prasad Patel
112
Mr. I.R. Mansoori 2019
113
Mr. Lal Chand Golani 2019
114
Mr. M.L. Rahman 2019
115
Mr. Raj Bhadur Shrivas
116
Mr. Ram Pratap Napet
117
Mr. Shiv Singh Negi 2019
118
Mr. Suresh Yadav
119
Mr. Syed Arif Ali
120
Mr. Uma Shankar Malviya
121
Mr. Vishnu Prasad Pandy 2019
122
Smt Lakshmi Parte 2019
123
Smt. Deepa Shrivastava
124
Smt. Hemlata Raikwar
125
Smt. Leela Dasore
126
Smt. Mithleshwari Khare
127
Smt. Nirmla Janiyani
128
Smt. Prabha Sharma 2019
129
Smt. Saanta Kurup
130
Smt. Sucheta Shrama 2019
Designation :- Assistant Grade - III
131
Ankit Malviya 2019
132
Ezazuddin Seikh
133
Jeetendra Singh
134
Ku Damini Gole 2019
135
Ku. Dayawati Tekam 2019
136
Ku. Nirmala Verma
137
Miss Nandani Sharma - 2019
138
Miss Sonali Sharma -
139
Miss Tarabai Rajpoot - 2019
140
Mr Anil Kumar Patel -
141
Mr Asant Kumar Tande -
142
Mr Nandlal Gound - 2019
143
Mr Rahul Pavaiya -
144
Mr Saiyad Javed Hussain -
145
Mr Satyadeep Muchhoriya - 2019
146
Mr Shubham Raikwar - 2019
147
Mr Vivek Rajpoot - 2019
148
Mr. Anil Kurmi 2019
149
Mr. Chandra Shekhar Barkhane 2019
150
Mr. Chandrakant Tiwari 2019
151
Mr. Deepak Kumar Bansal 2019
152
Mr. Devendra Kumar Baraskar 2019
153
Mr. Dinesh Baghel
154
Mr. Garib Das Dogne 2019
155
Mr. Hari Om Malviya 2019
156
Mr. Lakhu Tolani
157
Mr. Mahendra Gehlot
158
Mr. Manoj Kushwaha 2019
159
Mr. Mukesh Bharti 2019
160
Mr. Nagendra Prasad Manjhi 2019
161
Mr. Pankaj Chouhan 2019
162
Mr. Premlal Parte 2019
163
Mr. Ramesh Gangbhoj 2019
164
Mr. Ramsingh Rampuria
165
Mr. Ramsujan Kevat 2019
166
Mr. Todal Prasad Choudhari 2019
167
Mrs Shushma Arora -
168
Mrs Varsha Dhakad - 2019
169
Pawan Sharma
170
Puneet Prajapati
171
Sanjay Prajapati
172
Smt Gunjan Singh 2019
173
Smt Sana Anjum Yousufi 2019
174
Smt. Anjum Khan 2019
175
Smt. Meera Batham 2019
176
Smt. Nini Thakur
177
Smt. Saroj Sirmuria
178
Sunil Sanodiya 2019
179
Suresh Prasad Gautam 2019
Designation :- Assistant Revenue Inspector
180
Smt. Geeta Chellani
Designation :- Stenographer
181
Smt. Archana Pandey 2019
182
Smt. Elizabeth Vinod Sakriya
183
Smt. Pramila Gupta 2019
Designation :- CMO "ग" श्रेणी
184
Ms Pooja Goyal 2019
Designation :- Steno typist Class-3
185
Mr Anil Ahuja - 2019
186
Mr Anil Kumar Jain -
187
Mr Anil Raghuvanshi -
188
Mr Deepak Manjhi - 2019
189
Satish Khatik 2019
Designation :- Assistant Class-3
190
Ankit Malviya
191
Ezazuddin Seikh
Designation :- Driver
192
Durga Charan Pawar
193
Mr Kamal Kapoor Rai - 2019
194
Mr Rajkumar Kavde -
195
Mr Umesh Kumar Mall -
196
Mr. Amar Singh 2019
197
Mr. Bharat Singh Parmar
198
Mr. Devendra Singh
199
Mr. Dhirendra Haldaar
200
Mr. Idrish Mohammad
201
Mr. Kailash Soni
202
Mr. Mahaveer Kushwaha
203
Mr. Mahesh Singh Parmar 2019
204
Mr. Mohammad Saleem
205
Mr. Namdev Gaikawar
206
Mr. Narvada Prasad Kushwaha
207
Mr. Netra Prasad Battarai 2019
208
Mr. Rajmal Rathore
209
Mr. Ramesh More
210
Mr. Sabir Mohamed
211
Mr. Syed Javed Husen
212
Mr. Vishnu Prasad Khatik
213
Uttam Jadhav
Designation :- Daftari
214
Manoharilal Lowanshi
215
Satyadev Prasad Shukla
Designation :- Peon
216
Bahadur Singh Rajput
217
Balkrishna Pandey
218
Basu Badole 2019
219
Deepak Thakur 2019
220
Dinesh Bhilala 2019
221
Dinesh Kumar Rajak 2019
222
Dor Bahadur 2019
223
Girdharilal Paliwal 2019
224
Kailash Narayan Singh 2019
225
Khemsingh Kushwaha
226
Lalta Prasad Pandey 2019
227
Loknath Sharma 2019
228
Mohani Lal Dhimre 2019
229
Mohmmad Matin
230
Nasim Bano
231
Pradeep Verma 2019
232
Puranlal Soundhia 2019
233
Pushpendra Kumar Yadav 2019
234
Rajnish Sen
235
Ram Bahadur
236
Rameshwar Dayal 2019
237
Ramsanjivan Sondhia 2019
238
Ratan SIngh 2019
239
Santosh Kumar Kanarji
240
Santosh Mishra 2019
241
Shaharun Nisha Khan 2019
242
Sharda Kanojia 2019
243
Shubash Shinde
244
Shyamkali Dubey
245
Sob Bahadur 2019
246
Sudarshan Saroj
Designation :- Chokidar, Engineering Cell
247
Anil Kumar Gound 2019
248
Badri Prasad Baiga
249
Karan SIngh 2019
250
Mohammad Siddiqui
251
Prem Singh
252
Suresh Thakur
253
Suresh Vishwakarma
254
Umesh Kumar Sen 2019
Designation :- Safai Kamgar, Engineering Cell
255
Devkaran Patel 2019
256
Thakurdin